warnerblade Forum
wb siteleri ? warnerblade ? forum ? webzine ? fotoğraf ? video ? iletişim ? english ? yardım ? ara ? Giriş
arge - ayet hadis - bisiklet - dijital - dua - geri - gezi - interaktif - ipucu - iphone - mimar - marka - panorama - samdergi - yıldızder - yolculuk
Cevap Yapıştır
wb üyelerinin Kimse Yok Mu koli dağıtımları
Yazar Mesaj
Geçtiğimiz Kurban Bayramında blogdan, Twitter dan, warnerblade forumumuzdan ve diğer kardeş sitelerimizden Kimse yok mu derneği için bağış talebinde bulunmuştum. Sağolsun birçok arkadaş beni kırmadı ve kurbanını Kimse yok mu derneği üzerinden bağışladı. Allah kabul etsin. Ben de hem bu işe vesile olduğum için dağıtımları gözümle görmek hem de aktif gönüllü olduğum için katkıda bulunmak adına bu haftasonu kurban kolilerinin bir kısmını eşimle mağdurlara dağıttık.

Emin olun ki yaptığınız bağışlar birebir ihtiyaç sahiplerine gidiyor. Ben kendim ellerimle götürdüm, gözlerimle gördüm. Ekte telefonumdan çektiğim fotoğraflardan bazılarını görebilirsiniz.

İstanbul? da böyle hayatlar da mı yaşanıyor diye aklımdan geçmedi değil. Yakını, akrabası, soranı kalmamış yaşlı dedeler, nineler, işleri olmayan ve kocasız (ayrılık, vefat, kaza, hastalık vb) çoluk çocuğuyla kalakalan anneler, engelliler, evinde yatalak hastası olanlar, verdiğimiz eti koyacak bir buzdolabı bile olmayanlar, oturduğu bina çok fakir görünmese bile içerisinde bin bir derdi sıkıntısı olanlar, gülsuyu ve Hobby ikram etmemize rağmen bize gönlünden kopan hediyelerden vermeye çalışanlar, emeği geçen herkese (siz dahil) hayır dua edenler? bin bir türlü hikaye. İnanın bu kadar insanı aç ve bu derece ilgiye, yardıma hasret gördükten sonra nasıl rahat uyuyabiliyorum evimde şaştım kendime?

İstanbul? da GPS cihazının bile bulamadığı çıkmaz sokaklara kadar dağıtılıyor bu koliler. Soba dumanı kokusundan zor nefes aldığınız varoşlarda, çöpten kağıt vs toplayarak geçimini sağlayan insanların toplandığı bir çıkmaz sokağa kadar gidiyor yardımlar. Koli dağıtımlarına bir kere dahil olduk, 3-5 tanesinin dağıtımına katıldık ancak dernek kendi ekipleriyle sadece Türkiye? de değil Dünyada da onbinlerce yardım kolisi dağıtıyor sürekli.

Daha fazla uzatmak istemiyorum, detaylı sohbeti yüzyüze de yapabiliriz isterseniz.

Allah kabul etsin diyorum, inşaAllah yardımlarınız devam eder.

Gaza gelip, ben de hemen Kimse Yok Mu da gönüllüsü olmak isterim diyenleri de şuradan alıyoruz. Gönüllü olmanın hiçbir yükümlülüğü yok, sadece etkinliklerden haberdar ediliyorsunuz, birşey yapmanıza gerek yok.

Bir de bağış yapmak isteyenler 5777? e boş bir SMS atarak 5 TL iletebilir, Kredi kartından online bağış da yapılabilir.

birkaç fotoğraf: wb üyelerinin Kimse Yok Mu koli dağıtımları

http://www.burakbakay.com/kimse-yok-mu-dernegi-koli-dagitimi-izlenimlerim/

[/img]

.

hnnv kardeşim evet söylenecek pek söz kalmıyor haklısın.. ilk mesajı güncelledim birkaç hissettiğim ve ifade etmek istediğim şey vardı, okuyabilirsiniz..

burak demiş ki:

bu dede işte, alıp başka ufuklara götürdü beni..

topikcan o dedenin evinde yerler islakti, dernegin gonderdigi koli yardimini koyabilecegi bir buzdolabi yoktu.

ev dedim ama aklimiza gelen 3 oda 1 salonlu evlerden degil, aydinlatilmis bir komurluk dairesiydi orasi sanlki, odasi falan yoktu.

binaya girerken yanlis geldik galiba bole bi binada yasayana da yardim yapilmaz ki die gecti aklimizdan.

utandik kendimizden.

bir de sokakta kalmis yasli bir teyze vardi, kalacak yeri yok die bi yardimsever evini vermis.

yine ev dedim ama ahsap, yikilmak uzere olan, tavanindan sipsip sular damlayan, naylon brandayla pencereleri kaplanmis bir yerdi orasi da

(deden hemen sonraki karanlik cikan foto)

bole iste topikcan, gozden uzak olan gonulden de irak olurmus ya, benimki de ole oldu iste, zaman gecti uzerinden ve unuttum gitti..

bir de yine aklima gelen bi sey var onu da yazasim geldi;

dernekle birlikte darfur' a giden bi ablamiz anlatti;

".....hani siz adidas olunca nie nike degil die sizlaniyorsunuz ya, orada tek marka ayakkabi var; pet siseleri ezip uzerine basarak yapilanlardan.

hani maillerde dolasan unlu bi fotograf var ya, o modelden bahsediyorum iste.

darfur' da aractaki diger arkadas pencereden disari pet su sisesini atti, sonra cocuklar kosarak aldilar onu, merak ettik sorduk napiyor bu cocuklar die, ayakkabi olarak kullaniyolar dediler.

ertesi gun arkadas geldi bugun 30 cocuga ayakkabi aldim dedi, meger 60 tane sise su almis, siselerini dagitmis....."

ümit ediyorum ki o dede, nine hakkıyla sabrediyorlardır da mahşerde hepimizi solda sıfır bırakırlar makamlarıyla abla..

arkadaşlar gerçekten ibretlik, her fotoğrafın kendine has bir hikayesi var, beni de şahsen en çok etkileyen o yalnız yaşayan, bir buzdolabım yok ki bu eti koyacak diyen dedem olmuştu. Allah yardımcıları olsun.

hemen yardım etmek için 5777 ye boş bir mesaj atabilirsiniz. 5 TL nin hepsi tüm operatörlerden faturalı-faturasız dahil komisyonsuz %100 Kimse yok mu derneğine aktarılıyor. Allah kabul etsin.

Cevap Yapıştır