warnerblade Forum
wb siteleri ? warnerblade ? forum ? webzine ? fotoğraf ? video ? iletişim ? english ? yardım ? ara ? Giriş
arge - ayet hadis - bisiklet - dijital - dua - geri - gezi - interaktif - ipucu - iphone - mimar - marka - panorama - samdergi - yıldızder - yolculuk
Cevap Yapıştır Sayfa Geri sar  1, 2, 3, 4, 5, 6
kitapp-en son ne okudunuz?
Yazar Mesaj
İbretlik hatıraları ben de okumadım. Fakat bundan 2 sene kadar önce herkul'de haftalık yazıları çıkıyordu ibretlik hatıraların. 15-17 tanesini okumuştum. Kitaba da zannedersem 22-23 tanesini koymuşlar, yani zaten hepsi o kadar. kitap çıktığında gıcık olmuştum

Osman Şimşek, nâm-ı değer Bahadır Berk abi çok ince ve latif bir ruha sahip. Bamteli sohbetlerinin başında da melekleri kıskandıran sesiyle "Muhterem Hocam, .. " diye başlar soru sormaya.. Birkaç kitabı daha vardı, mesela yanık yürekler. Genel itibariyle Hocamızın yanında okunan bayram hutbeleri veya duaları topladığı bir kitap.

Ben de en son İnancın Gölgesinde 2 'yi okudum. Sistematize etmişler her şeyi, hoşuma gitti. Şimdilerde Enginliği ile Bizim Dünyamız'ı okuyorum ki bu kadar hoş bir kitap olacağını tahmin etmiyordum. Ellerine sağlık yazanların.

dilini tutan kurtuldu, kısa bir kitap zaten bir günde bitti. lakin te'siri yüksek oldu.
sanırım aşırı duygusaldan ziyade bilgi veren yahut cümleleri devrik olmayan kitaplarla daha iyi anlaşıyorum.
öteki türlü; senai demirci, nazan bekiroğlu, murahtan mungan tipli yazarlardan çabuk sıkılıyorum, ruhum daralıyor.

kitap okuyan son nesil de biziz herhalde.

Yeni nesil, hususan bilgisayar ve internet ile büyüyenlerde fikir dağınıklığı çokça bulunuyor.

kitap okumanın önemli olduğunu düşünseler bile merak duyguları körelmiş bunların. Çok çabuk canlar sıkılıyor.. Aah ah biz Harry Potter bile olsa 1-2 saat kitaba ayırıyorduk küçükken

Bu sabah itibariyle "Enginliği ile Bizim Dünyamız" bitti. Çağ ve Nesil'e başladım.

Tabi Enginliği ile Bizim Dünyamız'ı okurken

Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı , Mustafa Armağan
Zihni Allak Bullak Eden 33 Felsefi soru , Peter Cave
Gençlere 33 hadis
Atasözleri ve Deyimler , İskender Pala

kitapları da aradan çıktı. En güzeli bir kitaba zihni yoğunlaştırmak ama 2-3 tane kitabı beraber takip etmeye çalışıyorum. Hepsinin okunduğu yer farklı farklı.

Açlık oyunları -Suzanne Collins  , ancak :

1- korsan kitap almamak lazımmış çünkü sayfalar karışık olabiliyormuş
 2- korsan ucuz olur iyi olur dememek lazımmış ,okumak zehir olabiliyormuş.
 3- kitap da fazla abartılmış yaw, iyi hoş  ama beni havalara uçurmadı doğrusu      neyse öyle işte..  sırada ne okusam ki acaba?

Zeynep -->Hayriye Melek Hunç

dönüşüm- kafka
zühd- mehmet y. şeker abi - kesinlikle çok iyi bir çalışma olmuş. bir grupla beraber mütalaası yapılabilir bir eser.
amak-ı hayal - ilk okuduğumda anlamadığım yerleri ikinci okuyuşumda yine anlamadım
cemre beklentisi
tarihçe-i hayat

şimdilerde de eskilerden bir esere başlamak niyetindeyim ama tam karar veremedim.

bir de "zühd" hakkında kısa bir özet çıkarıp buraya eklerim bir ara.

http://www.burakbakay.com/category/kitap-ozetleri/

buraya son okuduğum bazı kitapların özetini ekliyorum

Limon Ağacını okuyorum anlamadım bi kitapta bu kadar mı zor ilerlenir ya?     benim okuma sevincim kalmamış..Kitabı bilenlerden tavsiye bilgi vs yorum alabilirm ,belki gaza gelir bir gecede okur bitiririm..  

Cevap Yapıştır Sayfa Geri sar  1, 2, 3, 4, 5, 6